Vijf spelers Burkina Faso testen positief, selectie eist nieuwe testen
De Afrika Cup is nog niet eens begonnen, of de pleuris is al uitgebroken. Voorafgaand aan de openingswedstrijd, zouden 5 spelers van Burkina Faso positief hebben getest op het coronavirus. Het land is het niet eens met de resultaten.

Op zich best begrijpelijk, want het verleden wijst uit dat PCR testen nogal eens 'vals positief' uitvallen en niet 100% waterdicht zijn.
Sterspeler Bertrand Traoré noemt de uitslagen 'schandalig' en eist namens de selectie nieuwe testen.
#TeamBurkinaFaso captain Bertrand Traoré has described the #COVID19 positive test results for 5 of his colleagues, ahead of Sunday’s opening #AFCON2021 game against #TeamCameroon as “scandalous”. They have written to @CAF_Online in protest and demand a re-test.
— Osasu Obayiuwana (@osasuo) January 8, 2022
De geïnfecteerde spelers zijn Saidou Simporé, Dango Ouattara, Oula Abass Traoré, Edmond Tapsoba en Gustavo Sangaré. Ook bondscoach Kamou Malo ontving een positief testresultaat. Kameroen en Burkina Faso staan om 17.00 uur Nederlandse tijd tegenover elkaar.
Nieuwsbrief
Voetbal vandaag is er voor alle voetbalfans in Nederland. Of het nu gaat om de snelste livescores, het als eerst te weten komen hoe een nieuw voetbalshirt er komend seizoen uit komt te zien, de beste aanbiedingen voor het kijken van voetbal op tv of deals voor legale bookmakers met een Nederlandse licentie. Team Voetbal Vandaag zit klaar om jou te informeren over zaken die er echt toe doen. Schrijf je in voor de nieuwsbrief.
